Okan Yılmaz – Fotoğraf Gösterisi

EFSAD’ın 20 Mayıs Cuma günü çevrimiçi konuğu Okan Yılmaz olacak ve bizlerle üç sunum paylaşacak. Bunlar “Aşka Kurban”, “Pitoresk” ve “OMM”. 

OKAN YILMAZ

1967 yılında Kayseri’de doğdu.  Makina Mühendisidir. Evli, iki çocuk babasıdır.

 Görsel sanatlara ilgisi okullu yıllarda resim sanatı ile başladı. Üniversite öğrenciliği yıllarında resim çalışmalarına ara verirken, fotoğrafa yöneldi. Bu dönemde, ileride yapacağı resimler için arşiv oluşturmak amacıyla fotoğraf çekmeye başladı. Ancak öğrencilik koşullarında bu hiçbir zaman kayda değer bir arşive dönüşmeden anı fotoğraflarıyla sınırlı kaldı.

Dijital teknolojilerin fotoğraf alanında sunduğu olanakların cazip hale gelmesi ile birlikte fotoğraf sanatına etkin bir biçimde yöneldi. Bu yöneliş, zamanla bir tutkuya dönüştü.  2002 yılından bu yana yoğun olarak fotoğraf çekmekte. Fotoğraflarında insan ve mekân ilişkisini ortaya koymaktan haz alıyor. Konunun içinde, kahramanları ile burun buruna oluşturulmuş kompozisyonlardan hoşlanıyor.

İkinci üniversite olarak AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü bitirdi. Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği (EÇFOD) Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmıştır. Halen Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği (EFSAD) üyesidir.

Birçok karma sergiye katıldı. Fotoğraf gösterileri sundu. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller ve sergilemeler aldı. Çalışmaları dergilerde, kitaplarda yayınlandı. “Taş Yerinde Ağırdır” ve “Bana Kalan” isimli iki kişisel sergisi mevcuttur.

AFIAP unvanına sahiptir. Halen, Youtube ve Udemy platformlarında, fotoğraf üzerine eğitim videoları yayınlamakta ve çalışmalarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmaktadır. Seçilmiş bazı fotoğrafları, Route Photo Gallery aracılığıyla, Hollanda başta olmak üzere birçok sanat festivali ve sergilerinde izleyicinin beğenisine sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir

31 Mayıs 2024 Cuma – Mehmet Baysan ile Uzun Pozlama Teknikleri ve “Yiyeceğini-İçeceğini Al-Gel”

Bu akşam EFSAD’da sezon finalini Mehmet Baysan’la ” Balon Patlatma &Işıkla Boyama ” workshopla yapıyoruz. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir