Pamukkale/Buldan Gezisi – 10 Eylül Pazar

Ege’nin incileri; Pamukkale/Buldan

Laodikeia, Hierapolis, Afrodiasas Antik Kentleri ve Pamukkale/Karahayıt

Yaz döneminde verdiğimiz aranın ardından 10 Eylül Pazar günü Günübirlik Pamukkale/Buldan Gezisinde buluşuyoruz. TURSAB belgeli araçla ve lisanslı rehberimizle birlikte, doğayla ve tarihle iç içe bir gün geçireceğiz.

Yazının sonunda yer alan hesap numarasına havale/EFT yapan ilk 30 kişinin katılacağı bu gezi için acele etmenizi öneririz. 

03.00’da Hasan Polatkan Migros’ta buluşuyor, sandviç ve meyve suyundan oluşan kahvaltı paketlerimiz ve sıcak içecek ikramlarımızla hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek olan bir kara yolculuğu ile Laodikeia Antik kentine varıyoruz. Rehberimizle yapacağımız turumuzda Stadium, Gymnasiım, Hamam, Açık Hava Tiyatrosu ve Su Kemerleri görülecek olan yerler arasındadır. Verilecek olan fotoğraf molasını müteakip Pamukkale travertenler gezimiz başlıyor. Fotoğraf çekimlerinin ardından Anadolu’nun en büyük antik mezarlığına ev sahipliği yapan Hierapolis Antik Kenti’ne geçiyoruz. Antik Kent’te; Roma Hamamları, Gymnasium, Büyük Kilise,  Antik Havuz, Apollon Tapınağı, Nımpheum ( Anıt Çeşme ), Antik Tiyatro, Sütunlu Cadde, Bizans Kapısı, Roma Zafer Kapısı, Nekropol ziyaretlerini yapıp bolca fotoğraf çekiyoruz. Karahayıt bölgesi de gezildikten sonra serbest olarak verilecek olan öğle yemeği molasını müteakip Denizli’nin ünlü kasabası Buldan’a geçiyoruz.

Keşif yerimiz; Afrodisas Antik Kenti. Uzun süren kazılar sonrasında bizlerle buluşturulan bu antik kentte; Arena, Antik Tiyatro, Afrodit Tapınağı, Heykel Müzesi, Tetrapilon, Roma Hamamı, Antik Cadde’yi gördükten sonra dönüş yoluna geçiyoruz.

Yolda verilecek olan molalarla geç saatlerde Eskişehir’de oluyoruz.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

  • Program kapsamındaki tüm turlar
  • Program kapsamındaki tüm transferler
  • Türkçe rehberlik hizmetleri
  • Araç içi ikramlar
  • Kahvaltı paketi (Sandviç ve meyve suyu)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Programda belirtilmeyen öğünler
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Tüm şahsi harcamalar

Gezimizin maliyeti olan kişi başı 100 TL’nin aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapılması gerekmektedir. Havale/EFT açıklamasında belirteceğiniz Ad-Soyad gezi listemize eklenecektir.

 

Gökhan Deniz DİNÇER

Tel: 05057717449 

Vakıfbank Şube : S00910 – ANADOLU

TR370001500158007260633770

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir