Portfolyo: Çiçek Kıral


Adım Çiçek Kıral. 2015 yılından bu yana DSRL fotoğraf makinesi kullanarak fotoğraf çekmekteyim. EFSAD 121. Dönem öğrencisiyim. Herkesin damağında farklı bir tat bırakır fotoğraf. Ben çekmek istediğim fotoğrafı bakacımda ilk gördüğüm andan, onu karşımda gördüğüm ana kadar her bir aşamasından ayrı bir tat ve zevk almaktayım. Portre, makro, doğa ve sokak fotoğrafçılığı sık uğradığım fotoğraf durakları benim için. Fakat Still Life yada dilimizde masaüstü fotoğrafçılık tam anlamıyla kendimi bu sanatta gerçekleştirdiğimi düşündüğüm alan. Gerçekle hayal ürünü düşüncelerimin ve fotoğraflarıma dokunuşlarımın kesiştiği nokta. Still-life fotoğrafçılığı özgür ve geniş bir çalışma alanı. Fotoğraflarımda da gördüğünüz gibi karanlığa dokunan ışığı kullanmayı seviyorum. Bazen fotoğrafımın ışığa yeterince doyurmuyorum. Fotoğraflarım üzerindeki her dokunuş bilinçlidir.

Previous Portfolyo: Emine Şahin
Next Portfolyo: Erkan Balk

22 Comments

 1. Çiçek Kıral
  14 Nisan 2020

  Çok teşekkür ederim canım arkadaşım.

 2. Elif CANARSLAN
  14 Nisan 2020

  Sevgili Çiçek,
  ilk önce sürekli kendini geliştirme çabana, araştırmalarına ve isteğine hayranım. Her çalışmalarını hayranlıkla izliyorum ama Still Life fotoğraflarını ayrıca seviyorum. Emeklerine sağlık tebrik ediyorum.

 3. Çiçek Kıral
  08 Nisan 2020

  Sevgili Hilal, çok teşekkür ederim. Hiçbir güzellik tek elden çıkmıyor. İyiki çevremde sizin gibi arkadaşlarım var. Sevgiler.

 4. Hilal Keskin Özay
  07 Nisan 2020

  Herbiri tablo gibi ve ışığı o kadar güzel kullanmışsın ki izlemesi çok keyifli, hangi alana elini atsan harikalar çıkarıyorsun tebrik ediyorum, sevgilerimle :)

 5. Çiçek Kıral
  31 Mart 2020

  Değerli yorumlarınız için teşekkürler….

 6. mehmet öztürk
  31 Mart 2020

  Tebrikler….

 7. 31 Mart 2020

  Çiçek cim hep sevmişimdir fotoğraflarını . Bu güzel “stil life” fotoğrafların için tebrik ediyorum seni. Emeğine sağlık

 8. Hasan Yamık
  30 Mart 2020

  Müthiş fotoğraflar, karanlık bölgeler, ışık hepsi çok özenli olmuş.Ellerinize sağlık Çiçek hanım

 9. Çiçek Kıral
  25 Mart 2020

  Değerli yorumunuz için teşekkürler Zeynep hanım.

 10. Zeynep Kaya
  25 Mart 2020

  Hepsi birbirinden keyifli fotoğraflar olmuş. Emeğinize sağlık, gerçekten uzun uzun izlettiren, sade ama tonlarıyla, ışık ve gölgeleriyle çok tatlı bir derinlik yaratmışsınız.

 11. Çiçek Kıral
  24 Mart 2020

  Özgür, bu güzel yorum için teşekkürler arkadaşım…

 12. Özgür Korkmazoğlu
  23 Mart 2020

  2015 ten bu yana, bu kadar kısa sürede bir tarz oluşturman takdire şayan. Fotoğrafların ayrı bir güzel… Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim, selamlarımla… :)

 13. Çiçek Kıral
  22 Mart 2020

  Esra hanım, Fehmi bey ve Erkan bey, güzel ve teşvik edici yorumlarınıza teşekkür ederim.

 14. Erkan Balk
  22 Mart 2020

  Çiçek Hanım çok başarılı, heyecan ile izledim değerli çalışmalarınızı. Fotoğraflarınıza yüklediğiniz duygu alışılmışın dışında bir görsel şölen oluşturdu bende teşekkürler.

 15. FEHMİ GÜL
  21 Mart 2020

  Çiçek hanım emeğinize sağlık. Çok güzel fotoğraflar, tam bir görsel şölen. Umarım çok daha iyi yerlere gelirsiniz, başarılarınızın devamını diliyorum. :)

 16. ESRA AKSAKAL AKBURU
  20 Mart 2020

  Çiçek Hocam hepsi birbirinden güzeller. Emeğine sağlık. Daha nice güzel fotoğraflar görmek ümidiyle. Sağlıcakla kal.

 17. Çiçek Kıral
  20 Mart 2020

  Semra hocam, yorumunuz için teşekkür ederim. Bu alandaki çalışmalar ülkemizde çok fazla yapılmıyor. Üzerinde çalıştıkça yeni bilgiler öğreniyorum ve en çok bundan keyif alıyorum.

 18. Çiçek Kıral
  20 Mart 2020

  Levend bey, yorumunuz için teşekkür ederim. Ben de hem fotoğraf hemde resim sanatında chiaroscuro aydınlatmasını ilgiyle takip ediyorum. Bu bağlamda da çalışmalarımda benzer aydınlatmalar kullanmaya çalışıyorum. Beğenilmesi benim için önemli bir motivasyon.

 19. Semra Bayar
  20 Mart 2020

  Etkilenmemek elde değil ,müthiş bir çalışmanın ve emeğin karşılığı olarak harika bir görsel şölen ortaya çıkmış.Tebrik ederim Çiçek hanım.

 20. 20 Mart 2020

  Eskişehir’den Derneğimizden böyle başarılı fotoğrafları gördüğümde gurur duyuyorum. Çiçek’in bu fotoğrafları Rönesans dönemi chiaroscuro aydınlatması izlerini taşıyor. Bu aydınlatma tekniğinin tipik özelliği olan bağlı gölgeleri Çiçek çok etkin kullanmış. İfadeyi oluşturan ışıklı ve karanlık alanların dağılımı, çok anlamlılığı da ortaya çıkartıyor.

 21. 20 Mart 2020

  Okan bey, çevremde fotoğraf üzerine görüşlerine değer verdiğim bir arkadaşımsınız. Motive edici yorumunuza teşekkür ederim. Işığınız bol olsun.

 22. 20 Mart 2020

  Türkiye’de fotoğrafçıların çok fazla ilgi göstermediği bir tarzda yani Still Life tarzında gerçekten çok başarılı fotoğraflar ortaya koymuşsunuz.
  Çok beğendiğimi ifade ederek, bu alanda ısrarla devam etmeniz gerektiğini düşündüğümü söylemek istiyorum.
  Elinize sağlık, ışığınız bol olsun.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir