Portfolyo: Çiçek Kıral

Adım Çiçek Kıral. 2015 yılından bu yana DSRL fotoğraf makinesi kullanarak fotoğraf çekmekteyim. EFSAD 121. Dönem öğrencisiyim. Herkesin damağında farklı bir tat bırakır fotoğraf. Ben çekmek istediğim fotoğrafı bakacımda ilk gördüğüm andan, onu karşımda gördüğüm ana kadar her bir aşamasından ayrı bir tat ve zevk almaktayım. Portre, makro, doğa ve sokak fotoğrafçılığı sık uğradığım fotoğraf durakları benim için. Fakat Still Life yada dilimizde masaüstü fotoğrafçılık tam anlamıyla kendimi bu sanatta gerçekleştirdiğimi düşündüğüm alan. Gerçekle hayal ürünü düşüncelerimin ve fotoğraflarıma dokunuşlarımın kesiştiği nokta. Still-life fotoğrafçılığı özgür ve geniş bir çalışma alanı. Fotoğraflarımda da gördüğünüz gibi karanlığa dokunan ışığı kullanmayı seviyorum. Bazen fotoğrafımın ışığa yeterince doyurmuyorum. Fotoğraflarım üzerindeki her dokunuş bilinçlidir.

İlginizi Çekebilir

Portfolyo: Funda Can Çuvalcı

Portfolyo: Arınma Hangi coğrafyada hangi sosyal ve kültürel ortamda dünyaya gelmiş olursak olalım özde kendi …

22 comments

 1. Çiçek Kıral

  Çok teşekkür ederim canım arkadaşım.

 2. Elif CANARSLAN

  Sevgili Çiçek,
  ilk önce sürekli kendini geliştirme çabana, araştırmalarına ve isteğine hayranım. Her çalışmalarını hayranlıkla izliyorum ama Still Life fotoğraflarını ayrıca seviyorum. Emeklerine sağlık tebrik ediyorum.

 3. Çiçek Kıral

  Sevgili Hilal, çok teşekkür ederim. Hiçbir güzellik tek elden çıkmıyor. İyiki çevremde sizin gibi arkadaşlarım var. Sevgiler.

 4. Hilal Keskin Özay

  Herbiri tablo gibi ve ışığı o kadar güzel kullanmışsın ki izlemesi çok keyifli, hangi alana elini atsan harikalar çıkarıyorsun tebrik ediyorum, sevgilerimle :)

 5. Çiçek Kıral

  Değerli yorumlarınız için teşekkürler….

 6. mehmet öztürk

  Tebrikler….

 7. Çiçek cim hep sevmişimdir fotoğraflarını . Bu güzel “stil life” fotoğrafların için tebrik ediyorum seni. Emeğine sağlık

 8. Müthiş fotoğraflar, karanlık bölgeler, ışık hepsi çok özenli olmuş.Ellerinize sağlık Çiçek hanım

 9. Çiçek Kıral

  Değerli yorumunuz için teşekkürler Zeynep hanım.

 10. Hepsi birbirinden keyifli fotoğraflar olmuş. Emeğinize sağlık, gerçekten uzun uzun izlettiren, sade ama tonlarıyla, ışık ve gölgeleriyle çok tatlı bir derinlik yaratmışsınız.

 11. Çiçek Kıral

  Özgür, bu güzel yorum için teşekkürler arkadaşım…

 12. Özgür Korkmazoğlu

  2015 ten bu yana, bu kadar kısa sürede bir tarz oluşturman takdire şayan. Fotoğrafların ayrı bir güzel… Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim, selamlarımla… :)

 13. Çiçek Kıral

  Esra hanım, Fehmi bey ve Erkan bey, güzel ve teşvik edici yorumlarınıza teşekkür ederim.

 14. Çiçek Hanım çok başarılı, heyecan ile izledim değerli çalışmalarınızı. Fotoğraflarınıza yüklediğiniz duygu alışılmışın dışında bir görsel şölen oluşturdu bende teşekkürler.

 15. Çiçek hanım emeğinize sağlık. Çok güzel fotoğraflar, tam bir görsel şölen. Umarım çok daha iyi yerlere gelirsiniz, başarılarınızın devamını diliyorum. :)

 16. ESRA AKSAKAL AKBURU

  Çiçek Hocam hepsi birbirinden güzeller. Emeğine sağlık. Daha nice güzel fotoğraflar görmek ümidiyle. Sağlıcakla kal.

 17. Çiçek Kıral

  Semra hocam, yorumunuz için teşekkür ederim. Bu alandaki çalışmalar ülkemizde çok fazla yapılmıyor. Üzerinde çalıştıkça yeni bilgiler öğreniyorum ve en çok bundan keyif alıyorum.

 18. Çiçek Kıral

  Levend bey, yorumunuz için teşekkür ederim. Ben de hem fotoğraf hemde resim sanatında chiaroscuro aydınlatmasını ilgiyle takip ediyorum. Bu bağlamda da çalışmalarımda benzer aydınlatmalar kullanmaya çalışıyorum. Beğenilmesi benim için önemli bir motivasyon.

 19. Etkilenmemek elde değil ,müthiş bir çalışmanın ve emeğin karşılığı olarak harika bir görsel şölen ortaya çıkmış.Tebrik ederim Çiçek hanım.

 20. Eskişehir’den Derneğimizden böyle başarılı fotoğrafları gördüğümde gurur duyuyorum. Çiçek’in bu fotoğrafları Rönesans dönemi chiaroscuro aydınlatması izlerini taşıyor. Bu aydınlatma tekniğinin tipik özelliği olan bağlı gölgeleri Çiçek çok etkin kullanmış. İfadeyi oluşturan ışıklı ve karanlık alanların dağılımı, çok anlamlılığı da ortaya çıkartıyor.

 21. Okan bey, çevremde fotoğraf üzerine görüşlerine değer verdiğim bir arkadaşımsınız. Motive edici yorumunuza teşekkür ederim. Işığınız bol olsun.

 22. Türkiye’de fotoğrafçıların çok fazla ilgi göstermediği bir tarzda yani Still Life tarzında gerçekten çok başarılı fotoğraflar ortaya koymuşsunuz.
  Çok beğendiğimi ifade ederek, bu alanda ısrarla devam etmeniz gerektiğini düşündüğümü söylemek istiyorum.
  Elinize sağlık, ışığınız bol olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir