Portfolyo: Feridun Evirgen

1962 Eskişehir doğumluyum. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirim, özel sektörde Mali İşler Yöneticisi olarak çalışmaktayım. EFSAD 132 Dönem kursiyeri olarak fotoğraf yolculuğuna başladım. Yaklaşık bir yıl ne gördüysem çektim. Birçok fotoğraf makaleleri, araştırmalar okudum, fotoğraflar inceledim, eğitici videolar izledim. Fotoğrafı anlamaya ve okumaya çalıştım. Kendime bir yol çizmeye çalıştım, ne çekmeliyim?

2018 Eylül ayında EFSAD tarafından Sokak Fotoğrafçılığı atölyesi kuruldu, sevgili HİLAL KESKİN danışmanlığında yaklaşık 1 yıldan fazla süren bir projede yer aldım. Sorumun cevabı belli olmuştu, sokak çekmeliyim.

Sokakta ne var, o an var, anı yakalamak var, gölge, ışık var, yansıma var, minimal var, insana ait tüm haller var, zıtlıklar var, geometri var, insan portreleri var sokakta ne yok ki.

SOKAKTAN HİKAYELER Fotoğraf sergisi ile atölye çalışmamızı taçlandırdık. Başta EFSAD olmak üzere projede yer alan tüm arkadaşlarıma, Sevgili Hilal Keskin, Okan Yılmaz, Zehra Yavaş, Yasemin Yavuz’a bize kattıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. 

Sokakta keşfedilecek çok hikayeler var, o nedenle sakın sonra çekerim deme o an tekrar gelmez…

İlginizi Çekebilir

Portfolyo: Funda Can Çuvalcı

Portfolyo: Arınma Hangi coğrafyada hangi sosyal ve kültürel ortamda dünyaya gelmiş olursak olalım özde kendi …

6 comments

 1. Elif CANARSLAN

  Feridun bey, emeklerinize sağlık hepsi birbirinden güzel. Sokakta hem anı hem de ışığı yakalama heyecanınız hiç bitmesin.
  Selamlar, sevgiler

 2. FERİDUN EVİRGEN

  Onur verici ve motive edici yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim, Saygılar, sevgiler…

 3. Birlikte bir çalışma yürütmek çok büyük zevkti. Feridun Bey’in Proje boyunca her geçen gün daha da iyi işlerle sokak fotoğrafçılığını benimsediğini ve ışığı kullanmasını, yaratıcılığı fotoğraflarına başarıyla katmasını büyük mutlulukla izledim. Fotoğraflarına bakmaktan keyif aldığım harika bir Sokak Fotoğrafçısı:)

 4. Feridun Bey,
  Birlikte yer aldığımız Sokak Fotoğrafçılığı atölyesinde en hızlı gelişen kişilerden birisi olmak için fotoğraf sanatını sevmek gerekiyordu. Siz, fotoğrafa yaklaşımınız ve ortaya koyduğunuz fotoğraflarla bunu herkese hissettirdiniz.
  Fotoğraf yolunda sonsuz başarılar diliyorum. Selamlar.

 5. Çiçek Kıral

  Sokak fotoğrafçılığı atölyemizin yıldızızı en hizlı parlayan arkadaşımız Feridun bey, renklı ve canlı portfolyonuzla sayfamıza hayat kattınız. Emeğinize sağlık…

 6. Merhabalar Feridun Bey, emeğinize sağlık.
  Özellikle ışık gölge fotoğraflarınızı çok sevdim, ışığın peşindeki yolculuğunuzda size kolaylıklar diliyorum.
  Selamlarımla….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir