EFSAD’da 28 Mayıs Cuma – Reha Bilir – Söyleşi

EFSAD’da 28 Mayıs Cuma akşamı Türk fotoğrafının önemli isimlerinden birisi, Sn. Reha BİLİR bizimle olacak. Reha Bilir ile FOTOĞRAF KONUŞUYORUZ temalı tadı damağımızda kalacak bir fotoğraf akşamı yaşayacağız. Tüm fotoğraf severleri bu güzel etkinliğe bekliyoruz.

Zoom Katılım Bilgileri:

28 Mayıs 2021 Saat: 21:00

https://us02web.zoom.us/j/7895672326?pwd=QzRuR1Y0N0dDczRKNUgvaEJoNjQ4Zz09

Meeting ID: 789 567 2326
Passcode: 21EFSAD26

 Reha Bilir kimdir?

Beyşehir’de doğan Reha Bilir, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olup, serbest eczacı olarak çalışmaktadır.

Türkiye’nin en saygın fotoğraf ödüllerinden olan Şinasi Barutçu Kupasını 2008 yılında, Sami Güner Kupasını ise 2009 yılında kazandı. Yurt içi ve yurt dışında fotoğraf dergilerinde söyleşileri yayınlandı. Türkiye, Endonezya, Çin, İtalya, Benin, Lüksemburg, Kanada, Umman, Belçika, Lüksemburg, Tunus, Finlandiya, İtalya, Romanya, Kıbrıs, Sri Lanka, Hindistan, Kazakistan’da fotoğraf eğitim seminerleri verdi. Çok sayıda ülkede fotoğrafları sergilendi.

“Dijital Kareler” adını verdiği sergisi ile Güler Ertan tarafından 2005 yılında hazırlanan “Türk Fotoğrafında 1960 Sonrası” isimli yayında fotoğraf üzerinde bilgisayar ortamında düzenlemeler yapan ilk Türk fotoğrafçılar arasında gösterildi.

250’den fazla ulusal, 90’dan fazla uluslararası fotoğraf yarışmasında jüri üyesi olarak görev yapmıştır.

Konya’da faaliyet gösteren Sille Sanat Sarayı isimli sanat topluluğunun kurucusu ve yöneticisi, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Derneği – UFSD’nin başkanıdır.

 2014 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu – FIAP tarafından uluslararası alandaki fotoğraf çalışmalarından dolayı ESFIAP (FIAP Başarılı Hizmet Ödülü) ile ödüllendirildi. Türkiye’de birçok derneğin ve Amerika, Bangladeş, Hindistan, Malezya gibi birçok ülkede 20’den fazla fotoğraf topluluğunun ve federasyonunun onursal üyesidir.

 2012 – 2016 yılları arasında Global Photographers Union – GPU fotoğraf topluluğunun yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

2018 Yılında Türkiye Eczacılar Birliği tarafından “Mesleğe Değer Katan Eczacı Ödülü” Reha Bilir’e verilmiştir.

Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu – FIAP tarafından düzenlenen 2012 yılı 7. Dünya Kupası yarışmasına jüri üyesi olarak dünyadan davet edilen üç fotoğrafçı arasında yer almıştır. Reha Bilir, FIAP tarafından Dünya Kupasına jüri üyesi olarak davet edilen ilk ve tek Türk fotoğraf sanatçısıdır.

FIAP Fotoğraf Akademisinin medya koordinatörü ve  FIAP’ın Türkiye’de Konya’da bulunan sergi salonunun yöneticisidir.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Reha Bilir’le Fotoğraf Üzerine Söyleşi

EFSAD’ın 07 Ekim 2022 Cuma günü konuğu Reha Bilir olacak. Fotoğraf üzerine söyleşi niteliği taşıyan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir