Reha Bilir’le Fotoğraf Üzerine Söyleşi

EFSAD’ın 07 Ekim 2022 Cuma günü konuğu Reha Bilir olacak. Fotoğraf üzerine söyleşi niteliği taşıyan etkinlik, saat 18:30‘da EFSAD’da gerçekleşecek.

.::REHA BİLİR ÖZGEÇMİŞ::.

Hon. SSS, AFIAP, ESFIAP, Hon.FSAP, Hon. IVAF, Hon. FBPS, Hon. FBSPA, HoN. FICS, Hon. FPI, Hon. EFMPA, Hon. NAP, Hon. FSWAN,  Hon. GİFSAD, GPA.PESGSPC, Hon. SİVSAD, Hon. SUPC, Hon. SuretiAlem, Hon. FOCUS, Hon. Altın Oran, Hon. FOKUS, Hon. EUSPA, Hon. SİFAD, Hon. EIUSF Hon. AvTvISO, Hon. İZFAK

Beyşehir’de doğan Reha Bilir, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olup, serbest eczacı olarak çalışmaktadır.

Türkiye’nin en saygın fotoğraf ödüllerinden olan Şinasi Barutçu Kupasını 2008 yılında, Sami Güner Kupasını ise 2009 yılında kazandı. Yurt içi ve yurt dışında fotoğraf dergilerinde söyleşileri yayınlandı. Türkiye, Endonezya, Çin, İtalya, Benin, Lüksemburg, Kanada, Umman, Belçika, Lüksemburg, Tunus, Finlandiya, İtalya, Romanya, Kıbrıs, Sri Lanka, Hindistan, Kazakistan’da fotoğraf eğitim seminerleri verdi. Çok sayıda ülkede fotoğrafları sergilendi.

“Dijital Kareler” adını verdiği sergisi ile Güler Ertan tarafından 2005 yılında hazırlanan “Türk Fotoğrafında 1960 Sonrası” isimli yayında fotoğraf üzerinde bilgisayar ortamında düzenlemeler yapan ilk Türk fotoğrafçılar arasında gösterildi.

300’den fazla ulusal yarışma ve 128 uluslararası fotoğraf yarışmasında jüri üyesi olarak görev yapmıştır.

Konya’da faaliyet gösteren ve Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu – FIAP tarafından “FIAP Sergi Salonu“ olarak kabul edilen Sille Sanat Sarayı isimli sanat topluluğunun kurucusu ve yöneticisidir.

2014 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu – FIAP tarafından uluslararası alandaki fotoğraf çalışmalarından dolayı ESFIAP (FIAP Başarılı Hizmet Ödülü) ile ödüllendirildi. Türkiye’de birçok derneğin ve Amerika, Bangladeş, Hindistan, Malezya gibi birçok ülkede 20’den fazla fotoğraf topluluğunun ve federasyonunun onursal üyesidir.

2012 – 2016 yılları arasında Global Photographers Unıon – GPU fotoğraf topluluğunun yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

2018 Yılında Türkiye Eczacılar Birliği tarafından “Mesleğe Değer Katan Eczacı Ödülü” Reha Bilir’e verilmiştir.

Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu – FIAP tarafından düzenlenen 2012 yılı 7. Dünya Kupası yarışmasına jüri üyesi olarak dünyadan davet edilen üç fotoğrafçı arasında yer almıştır. Reha Bilir, FIAP tarafından Dünya Kupasına jüri üyesi olarak davet edilen ilk ve tek Türk fotoğraf sanatçısıdır.

Uluslararası Fotoğraf Sanatı Derneği – FIAP Fotoğraf Akademisinin medya koordinatörü ve FIAP’ın Türkiye’de Konya’da bulunan sergi salonunun yöneticisidir.

https://www.facebook.com/Sillesanat

Instagram: rehabilir2 

YouTube: https://www.youtube.com/c/RehaBilir/featured

https://rehabilir.com/

www.sillesanat.com

Address : Alaaddin Merkez PTT P.K. 2 42020 Konya / Turkey

İlginizi Çekebilir

Memleketimden Görsel Hikayeler II – Sunum ve Söyleşi

Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, tamamını  kadın fotoğrafçılara ayırdığımız Mart ayının son etkinliğinde, MFD’den Gülsüm …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir