e-Sergi – “Yarınsız Bakışlardan Yarınsız Yaşamlara” – Battal Gazi BARLAS

EFSAD e-sergi sayfasının yeni konuğu Battal Gazi BARLAS.

EFSAD’lı fotoğrafçılar içinde sosyal belgeselci yönüyle öne çıkan ve bugüne kadar çok sayıda proje üretmiş, her birinde de güçlü kadrajıyla izleyenleri hayran bırakmış bir fotoğrafçı  Battal Gazi BARLAS.

Battal Gazi BARLAS, her yıl Urfa’dan Nisan ayı sonlarında gelip Ekim ayına kadar Alpu çevresindeki tarlalarda çalışan mevsimlik işçileri kapsayan bir çalışma gerçekleştirmektedir. Fotoğrafını çektiği çocukların çocuklarının fotoğraflarını da çekmeyi hedefleyen Battal Gazi BARLAS bu projenin uzun soluklu olacağını belirtiyor.

Daha önce gerçekleştirdiği sergi ve bundan sonra yapmayı planladığı 4-5 sergiden seçilecek fotoğraflarla (250-300) mevsimlik işçilerin yerleşkesi olan çadırlar arasında açık alanda fotoğrafların sergilenmesini hedeflemektedir.

EFSAD Battal Gazi BARLAS’ın “Yarınsız Bakışlardan Yarınsız Yaşamlara” adlı sergisini e-Sergi sayfasında bizlerle buluşturuyor. e-Sergiye http://sergi.efsad.org.tr/#/bgazi/ adresinden ulaşabilirsiniz. Verilen kısayollarla sosyal medyada paylaşabilir, sergi defterine duygu ve görüşlerinizi yazabilirsiniz. İyi seyirler…

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir