12. Eskişehir Fotoğraf Haftası

Bu yıl 21. yaşını kutlayan ve şehrimizin sanat ve kültür hayatına fotoğrafla katkıda bulunmayı amaç edinen Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (EFSAD) düzenlediği bir gelenek haline gelen Fotoğraf Haftalarının 12.’si başlıyor.

Bu yıl birlikte çalışmalar yürüttüğümüz dernekleri fotoğraf gösterileri ve söyleşileri ile ağırlayacağız.  Konuk derneklerimiz arasında; FIAP’ın dünyadaki 5 ofisinden biri olarak çalışan “Sille Sanat Sarayı”, faaliyetlerini yakından izlediğimiz “Samsun Fotoğraf Sanatı Derneği”, yaptığı ulusal ve uluslararası çalışmalar ile Türkiye’de önde gelen fotoğraf sanatı derneklerinden “Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği”, daha önce ortak çalışmalar yürüttüğümüz “Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği” ve “Sinop Fotoğraf Amatörleri Derneği” bulunuyor.

Fotoğraf haftamızın vazgeçilmezi Fotomaraton fotoğraf yarışmamızın bu yıl konusu “Eskişehir Denince”olarak belirlendi. 25-30 Kasım tarihlerinde yapılacak olan yarışmada dereceye girenler FotoPro ve EFSAD tarafından verilecek hediyeleri kazanacaklar.

  • Birincilik Ödülü: “Sigma 500 TL indirim çeki + ThinkTank Citywalker 30 Çanta + Velbon Pole Pod Ex Monopod”,
  • İkincilik Ödülü  “Sigma 70-300 DG Macro Lens”,
  • Üçüncülük Ödülü ise  “Velbon Pole Pod Ex Monopod” şeklinde belirlenmiştir.

Fotomaraton sonunda katılan fotoğraflardan gösteri düzenlenecektir.

Bu yıl bir de çekim uygulaması ile fotoğraf da üreteceğiz. “Fire Storm” grubu bizlere eşsiz görseller sağlayacak. Bu etkinlikte tripodlarınızı unutmamanızı tavsiye ederiz. :)

EFSAD 12. Eskişehir Fotoğraf Haftası’nın ana sponsorluğunu şehrimizin sanat hayatına büyük katkıları bulunan ETİ Şirketler Grubu yapıyor. Geçtiğimiz Fotoğraf Haftalarında da destekçimiz FotoPro hem haftamızın sponsorluğunu yapıyor hem de Sigma Lensleri ve yenilikçi ürünlerini daha yakından tanımamızı ve hatta denememizi sağlıyor. Ayrıca 12. Eskişehir Fotoğraf Haftamızı  Varuna Gezgin, Birsen Kebap, London Pub ve Teras Balık firmaları da destekliyor.

Detaylarını ayrıca sizinle paylaşacağımız 25 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasındaki etkinliklerimiz için takviminizi ayarlayın. Sizleri tüm etkinliklerimizde aramızda görmek istiyoruz.

Saygılarımızla,

EFSAD Yönetim Kurulu

duyuru-afis%cc%a7i

program

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir