EFSAD 11. Eskişehir Fotoğraf Haftası Başlıyor

Bu yıl yirminci yaşını kutlayan ve şehrimizin sanat ve kültür hayatına fotoğrafla katkıda bulunmayı amaç edinen Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği EFSAD’ın düzenlediği 11. Eskişehir Fotoğraf Haftası başlıyor.

Gelenek halini alan fotoğraf haftasının bu yıl teması “Gezgin Fotoğrafçılık”. Bu konuda Türk fotoğraf hayatına büyük değerler katmış ve halen de yeni ufuklar peşinde koşup görüntüleri bize taşıyan değerli sanatçılar konuğumuz olacak. Açılış konuğumuz Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni Ömer Serkan BAKIR bizi 30 değişik ülkeye götürecek ve “İnsanı Fotoğraflamak” konulu bir seminer verecek. BAKIR’ın CANON sponsorluğunda gerçekleştireceği bu etkinlik Türkiye’nin bir çok yerinde beğeni kazanmış bir çalışma. Niko GUIDO liderliğinde çalışmalarını sürdüren BENİSTANBUL grubu da sergi ve gösterileriyle haftamıza renk katacaklar. İpek Yolu ülkelerinde Osman Bülent DEMİRAĞ ile 17 bin km gezeceğiz. Faruk BUDAK bizi baştan başa Afrika’ya götürecek ve Afrika’nın yüzleri ile tanıştıracak. Türk fotoğrafında farklı bir izi bulunan, kavramsal yönü ve disiplinler arası yaklaşımı ağır basan çalışmaları ile tanınan bir usta fotoğrafçı Orhan Cem ÇETİN, SIGMA sponsorluğunda bizlerle olacak.

Fotoğraf haftamızın vazgeçilmezi Fotomaraton fotoğraf yarışmamızın bu yıl konusu “Odunpazarı”. 8-9-10 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan maratonda dereceye girenler EFSAD tarafından verilecek teknoloji market hediye çekleri kazanacaklar. Ayrıca SIGMA firmasının hediyeleri de olacak. Birincilik Ödülü: 1000 TL Hediye Çeki + Sigma 70-300/f:4-5.6DG Apo Macro Lens, İkincilik Ödülü:  500 TL Hediye Çeki  + Thinktank Çanta,  Üçüncülük Ödülü ise  300 TL Hediye Çeki  + Miggo Askı/kılıf şeklinde belirlendi. Fotomaraton sonunda katılan fotoğraflardan bir seçki ile sergi düzenlenecek. Baskılar CANON tarafından gerçekleştirilecek.

EFSAD 11. Eskişehir Fotoğraf Haftası’nın ana sponsorluğunu şehrimizin sanat hayatına büyük katkıları bulunan ETİ Şirketler Grubu yapıyor.

Detaylarını ayrıca sizinle paylaşacağımız 8-16 Mayıs arasındaki etkinliklerimiz için takviminizi ayarlayın. Sizleri tüm etkinliklerimizde aramızda görmek istiyoruz.

IMG_0001 IMG_0001_1

 

11_A4_PROGRAM

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir