EFSAD’da 12 Şubat Cuma – Bora MUTLU – “Anı Biriktirme – Seyyahlık”

Dünyanın güzellikleri ve tabiatın sırları arasında dolaşanlar asla yalnız, yorgun ve bıkkın değildir” ABD’nin ve dünyanın ilk çevre hareketini başlatan, bilim insanı ve doğa aktivisti Rachel Carson’un Alaska’nın Denali Milli Parkı’nda taşa kazılı bu sözü ‘Seyyahlığın Anlamı’na dair pek çok şeyi bir cümlede anlatıyor.

IMG_0001

Evet konumuz “Seyyahlık” ve 12 Şubat Cuma etkinliğimizde yukarıdaki bilgiyi bizimle paylaşan, yolu bir dönem Eskişehir’den de geçmiş, bir seyyahı , Bora MUTLU’yu konuk ediyoruz. MUTLU bizimle “Anı Biriktirme – Seyyahlık” konulu söyleşisini yapacak ve gezileri sırasında çektiği fotoğrafları paylaşacak.

Bora MUTLU Kimdir?

1972 yılının bir Temmuz günü doğsa da yaz aylarını sevmiyor. Sonbaharın renklerine, kışın sakinliğine düşkün; doğanın uyandığı ilkbahar en favori mevsimi…

Çocukluğu Diyarbakır, ergenlik dönemi Eskişehir’de geçti. Eskişehir Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. İkinci lise diplomasını Türk Kültür Vakfı ve AFS’nin kültürlerarası değişim programı sayesinde New York eyaletinin Victor Central High School’undan aldı.

Bu nedenle, Türk Kültür Vakfı-AFS programında gönüllü bir kültürlerarası değişim elçisidir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi‘nin mimarlık yapan mezunlarındandır. Profesyonel meslek hayatına ek olarak mimarlık birikimini ve tecrübesini, dili döndüğü, bilgisinin yettiği kadar Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde genç mimar adaylarına ve yeni nesle aktarıyor.

Dalgıç. Özel ilgi alanı, başta köpekbalıkları ve büyük kedi cinsleri olmak üzere deniz, kara ve havada dolaşan, besin zincirinin tepesindeki yırtıcıları gözlemlemek. Gözlemlerini fotoğraf ve videolar eşliğinde dinleyicilere anlatmak ve aylık yayınlanan GEO’dergisinde yazarak paylaşmak ise en sevdiği…

Biz de tüm fotoğraf severleri bu keyifli sohbete bekliyoruz.

12 Şubat 2016 Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

IMG_0007 IMG_0006 IMG_0005 IMG_0004 IMG_0003 IMG_0002

IMG_0001_1

Bora MUTLU

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir