EFSAD’da 17 Nisan – Yasemen SOLAKOĞLU Fotoğraf Gösterisi

EFSAD 17 Nisan tarihinde  Yasemen Solakoğlu’nu konuk ediyor.  Yasemen Solakoğlu bizimle ‘Nameste’; Hindistan, Nepal   gösterilerini paylaşacak. Sonrasında kendisiyle sohbet imkanı da bulacağımız gösteriye tüm fotoğraf severler davetlidir.

17 Nisan Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

Yasemen Solakoğlu

1957 Eskisehir  doğumlu  ve Eskişehir de yaşamakta. Gazi Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu Emekli kimya öğretmeni. Fotoğraf  duyduğu ilginin eğitimle bütünleşmesi gereğine inanarak Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden başarı ile mezun oldu.  

Sonbaharda Kapadokya adlı bir kişisel fotoğraf sergisi bulunmakta. Ayrıca çok  sayıda karma fotoğraf  sergisin de yer  aldı. Hindistan Altın Üçgen, Benim Güzel Memleketim, Nepal Namaste  sunumları  bulunmakta. 

Sanat Derneği tarafından verilen 2013 yılı fotoğraf sanatçısı ödülü sahibi. Fotoprofesyonel  dergisi editörlerinden olup  gezi yazıları yazmaktadır.

Henri Cartier Baresson’nun  fotoğraf çekmek insanın aklını,  gözünü  ve  yüreğini  aynı hizaya getirmesidir  sözü onu çok etkiliyor. Fotoğraf sanatı ile yakından ilgilenmeye başladığı son beş yıldır hayata bakış açısı, dünyadaki olayları yorumlaması, doğanın gizemlerini görmesinin kendisini farklılaştığına inanıyor. Çesitli ülkeleri gezmek, kültürlerini, tarihlerini anlamak coğrafyaları hakkında fikir sahibi olmak en büyük tutkusu.

Bu bilgileri de fotoğrafları ile belgesel hale getirmek  yaşamında önemli bir yer almaya başladı.

a7

a6

a3

17042015-Yasemen Solakoglu

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

One comment

  1. yasemen solakoğlu

    Namaste iç dünyanı saygı ile selamlıyorum anlamına geliyor. Buyurun gelin fotoğrafları izleyip bu felsefeyi yorumlayalım .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir