Eskişehir 10. Fotoğraf haftasının 9 Mayıs Cuma akşamki konuğu Erkan BALK

Eskişehir  10.  Fotoğraf haftasının 9 Mayıs Cuma akşamki konuğu Erkan BALK, EFSAD’lı fotoğraf severlerle “BİRAZ TATLI BİRAZ TUZLU” adlı fotoğraf gösterisini paylaşacak.

9 Mayıs Cuma   19:00  EFSAD

EFSAD’ın tüm gösterileri halka açık ve ücretsizdir.

Eskişehir Sualtı Görüntüleme ve Araştırma Merkezinin (ESGAM) kurucusu olan Erkan BALK,

Hem Eskişehirde tüm Dünya dalış severlerine tanıtmaya çalıştıkları Sakaryabaşında çektiği, Hemde Açık denizlerde çektiği fotoğrafarı bu gösteride bir araya getirdi.

Tüm Fotoğraf severleri bekliyoruz.

Erkan Balk

Su altına ilgisi küçük yaşlarda Akçay’ın serin maviliklerinde başladı,1997 yılında  Serkan Tozer arkadaşı tarafından sualtında çekilen fotoğrafının etkisi sualtı fotoğrafçılığı macerasına başlamasında en büyük etken olmuştur.

Tüplü dalışa 2005 yılında, fotoğrafçılığa ise EFSAD’dan aldığı eğitimle başladı, bu iki hobisini 2009 yılında birleştirdi.Eskişehir de sualtı fotoğrafçılığını yaygınlaştırmak amacı ile ESGAM(Eskişehir Sualtı Görüntüleme ve Araştırma Merkezi)’ı kurdu, şuan hala ESGAM da genel koordinatör olarak görev yapıyor.ESGAM olark birçok sergi seminer ve sualtı atölye çalışmaları organize etti.

Eskişehir Büyükşehir belediyesi spor Kulübü’nün sporcusu olarak katıldığı  sualtı fotoğraf yarışmalarında fotoğrafları dereceye girdi.

2012 yılında, 3 yıldız eğitmen ESGAM proje koor.Varol Altunan ile birlikte Sakaryabaşı projesini başlattılar.Sakaryabaşı projesi kapsamında asırlardır saklı kalmış,  gün yüzüne ilk defa çıkan görüntüleri ve fotoğrafları  üniversitelerde,çeşitli kurum ve kuruluşlarda,sanat merkezlerinde  sunumlarla gösterildi .Sakaryabaşında çektiği kısa sualtı tanıtım filmi 2014 yılında Almanya Berlin’de uluslar arası turizm fuarında gösterimi yapıldı,2013 yılında TRT Mavi tutku ekibiyle belgesel çekti,13 araştırmacı yazarın yer aldığı DERİNLERİN SIRRI kitabında yer aldı.Atlas dergisinin sualtı fotoğrafçısı Ali Ethem Keskin ile Sakaryabaşın da yaptığı çalışmada, yazısı Atlas dergisinde  yer aldı.Sualtı Dünyası Marine Photo dergisinin Eskişehir temsilcisi olarak görev yaptı, bunun dışında birçok dergide yazı ve fotoğrafları yer aldı.

Anadolu üniversitesi işletme ve Cumhuriyet üniversitesi makine mezunu olan Erkan, şuan halen TEI Tusaş da çalışmakta,evli ve Mehmet adında bir çocuk babası.

2_subat (3)a sunum (2)

 

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir